Node access password (7.x-4.3) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Priority
ja: 優先度

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: none
ja: なし

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: You are not authorized to access this page.
ja: このページにアクセスする権限がありません。

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: View arguments
ja: ビューの引数

en: Node types
ja: ノードタイプ

en: Nodes
ja: ノード

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ja: ビューへ渡す引数のリストをコンマ（,）で区切って設定してください。

en: User roles
ja: ユーザーの役割
