Node access password (7.x-4.3) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Password
pt: Senha

en: none
pt: nenhum

en: Default
pt: Predefinido

en: Views
pt: Visualizações

en: View
pt: Mostrar

en: You are not authorized to access this page.
pt: Não está autorizado a aceder a esta página.

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: View arguments
pt: Argumentos da visualização

en: Node types
pt: Tipos de nó

en: Nodes
pt: Nós

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pt: Forneça uma lista de argumentos separados por vírgula para aplicar à vista.

en: User roles
pt: Grupos de utilizador
