Node access password (7.x-4.4) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Password
uk: Пароль

en: none
uk: немає

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: View
uk: Перегляд

en: You are not authorized to access this page.
uk: У вас недостатньо прав для доступу до цієї сторінки.

en: Access denied
uk: Немає доступу

en: View arguments
uk: Аргументи виду

en: Node types
uk: Типи матеріалів

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Retry
uk: Повтор

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
uk: Введіть перелік аргументів, відокремлений комами, для передавання до виду.

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Realms
uk: Області

en: Realm name
uk: Назва області
