Node access password (7.x-4.1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Priority
id: Prioritas

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: none
id: tidak ada

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: You are not authorized to access this page.
id: Anda tidak diotorisasi untuk mengakses halaman ini.

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: View arguments
id: Argumen view

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Nodes
id: Node

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
id: Tambahkan daftar argumen yang dipisahkan oleh koma untuk dikirimkan ke view.

en: User roles
id: Peran pengguna
