Node access password (7.x-4.4) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Priority
pt: Prioridade

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Password
pt: Senha

en: none
pt: nenhum

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: You are not authorized to access this page.
pt: Você não está autorizado a acessar esta página.

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: View arguments
pt: Argumentos da view

en: Node types
pt: Tipos de conteúdo

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pt: Forneça uma lista de argumentos a serem passados à view, separando-os por vírgulas.

en: User roles
pt: Papéis de usuário
