Nodeblock (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Default
pt: Predefinido

en: Teaser
pt: Resumo

en: Full node
pt: Nó completo

en: View mode
pt: Modo de visualização
