Nodeblock (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Default
ar: الافتراضي

en: Teaser
ar: موجز

en: Show
ar: عرض

en: Hide
ar: إخفاء

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
