Nodeblock (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Show
hi: दिखाये

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
