Nodeblock (7.x-1.4) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Default
pl: Domyślny

en: Teaser
pl: Skrót

en: Show
pl: Pokaż

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: Hide
pl: Ukryj

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Available as block
pl: Dostępny jako blok

en: Submitted by !username on !datetime
pl: Wysłane przez !username w !datetime

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Default view mode
pl: Domyślny tryb wyświetlania

en: Node Block Settings
pl: Ustawienia Node Block

en: Node Link Display
pl: Wyświetlanie odnośników węzłów

en: Node Comments Display
pl: Wyświetlanie komentarzy węzła

en: Node Block settings
pl: Ustawienia Node Block

en: Default links display
pl: Domyślne wyświetlanie odnośników

en: Default comments display
pl: Domyślne wyświetlanie komentarzy

en: Links display
pl: Wyświetlanie odnośników

en: Comments display
pl: Wyświetlanie komentarzy

en: Allow users to override these values per node.
pl: Zezwól użytkownikom na nadpisywanie tych wartości dla węzła.

en: Create a block for this node
pl: Stwórz blok dla tego węzła
