Nodeblock (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Default
pt: Padrão

en: Teaser
pt: Chamada

en: Show
pt: Exibir

en: Full node
pt: Node completo

en: Hide
pt: Ocultar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Available as block
pt: Disponível como bloco

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Enviado por !username em !datetime

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Default view mode
pt: Modo padrão da view
