Nodeblock (7.x-1.5) - en to he translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Block title
he: כותרת הבלוק

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Teaser
he: תקציר

en: Show
he: הצג

en: Full node
he: פריט תוכן מלא

en: Hide
he: הסתרה

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Available
he: זמין

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: View mode
he: מצב תצוגה
