Nodeblock (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Default
it: Predefinito

en: Teaser
it: Anteprima

en: Show
it: Mostra

en: Full node
it: Nodo completo

en: Hide
it: Nascondi

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Available
it: Disponibile

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Available as block
it: Disponibile come blocco

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
