Nodeblock (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Block title
sv: Blocktitel

en: Default
sv: Förvald

en: Teaser
sv: Ingress

en: Show
sv: Visa

en: Full node
sv: Fullständig nod

en: Hide
sv: Dölj

en: Unavailable
sv: Ej tillgänglig

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Available as block
sv: Tillgänglig som ett block

en: Submitted by !username on !datetime
sv: Skrivet av !username !datetime

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Default view mode
sv: Standardläge för visning
