Nodeblock (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Show
fa: نمایش

en: Full node
fa: گره کامل

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: Available
fa: در دسترس

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Default comments display
fa: نمایش دیدگاه‌های پیش‌فرض
