Nodeblock (7.x-1.6) - en to gl translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Block title
gl: Título do bloque

en: Default
gl: Predeterminado

en: Teaser
gl: Resumo

en: Show
gl: Amosar

en: Full node
gl: Nodo completo

en: Hide
gl: Agochar

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Available
gl: Dispoñible

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Available as block
gl: Dispoñible como bloque

en: Submitted by !username on !datetime
gl: Enviado por !username a !datetime

en: View mode
gl: Modo de vista
