Nodeblock (7.x-1.6) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Block title
ru: Заголовок блока

en: Default
ru: По умолчанию

en: Teaser
ru: Анонс

en: Show
ru: Показать

en: Full node
ru: Материал полностью

en: Hide
ru: Скрыть

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: Available
ru: Доступно

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Available as block
ru: Доступно как блок

en: Should these nodes be made available as blocks?
ru: Должны ли эти материалы быть доступны в виде блоков?

en: Enables use of specified node types as custom blocks.
ru: Включает возможность показывать определенные типы нод в виде блоков.

en: Submitted by !username on !datetime
ru: Опубликовано !datetime пользователем !username

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Default view mode
ru: Режим просмотра по умолчанию
