Nodeblock (7.x-1.7) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: Default
uk: Базово

en: Teaser
uk: Анонс

en: Show
uk: Показати

en: Full node
uk: Повний матеріал

en: Hide
uk: Приховати

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Available
uk: Доступно

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Available as block
uk: Доступний як блок

en: Should these nodes be made available as blocks?
uk: Чи мають ці матеріали бути доступними як блоки?

en: Enables use of specified node types as custom blocks.
uk: Дозволяє використовувати певні типи матеріалів як власні блоки.

en: Enable translation fallback?
uk: Увімкнути резервування перекладу?

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Default on
uk: Увімкнено за замовчуванням

en: Default off
uk: Вимкнено за замовчуванням

en: Field: @field
uk: Поле: @field

en: Default view mode
uk: Усталений режим перегляду
