Nodeblock (7.x-1.7) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Block title
ja: ブロックのタイトル

en: Default
ja: デフォルト

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Show
ja: 表示

en: Full node
ja: 完全なノード

en: Hide
ja: 非表示

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Available
ja: 利用可能

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Available as block
ja: ブロックとして利用可能

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Default on
ja: デフォルトでオン

en: Default off
ja: デフォルトでオフ

en: Default view mode
ja: デフォルトのビューモード
