Node changes (7.x-1.0-beta1) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Status
ca: Estat

en: new
ca: nou

en: File
ca: Fitxer

en: Size
ca: Mida

en: - None -
ca: - Cap -

en: hidden
ca: ocult

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment ID
ca: ID del comentari

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Node title
ca: Títol del node

en: New
ca: Nou

en: deleted
ca: suprimit

en: shown
ca: visible

en: View changes
ca: Visualitza canvis

en: Old
ca: Antic
