Node changes (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Status
it: Stato

en: new
it: nuovo

en: Size
it: Dimensione

en: - None -
it: - Nessuno -

en: hidden
it: nascosto

en: Comment
it: Commento

en: Comment ID
it: ID commento

en: Authored by
it: Creato da

en: Node title
it: Titolo nodo

en: New
it: Nuovo

en: deleted
it: eliminato

en: shown
it: mostrato

en: View changes
it: Visualizza modifiche

en: Old
it: Vecchio
