Node changes (7.x-1.0-beta5) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: new
fil: bago

en: - None -
fil: - Wala -

en: Comment
fil: Puna

en: Add new comment
fil: Magdagdag nang bagong puna
