Node changes (7.x-1.0-rc1) - en to dz translation catalogue (7 entries)

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: new
dz: གསརཔ།

en: Size
dz: ཚད།

en: Preview comment
dz: སྔོན་ལྟ་བསམ་བཀོད།

en: Comment
dz: བསམ་བཀོད།

en: Authored by
dz: རྩོམ་མི།

en: Add new comment
dz: བསམ་བཀོད་གསརཔ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་
