Node changes (7.x-1.0-rc4) - en to bg translation catalogue (12 entries)

en: Status
bg: Статус

en: new
bg: нов

en: File
bg: Файл

en: Size
bg: Размер

en: - None -
bg: - Не -

en: hidden
bg: скрит

en: Preview comment
bg: Предварителен преглед на коментара

en: Node
bg: Материал

en: Comment
bg: Коментар

en: Authored by
bg: Написано от

en: Add new comment
bg: Коментар

en: shown
bg: видим
