Node changes (7.x-1.0-rc4) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Status
cy: Statws

en: new
cy: newydd

en: File
cy: Ffeil

en: Size
cy: Maint

en: - None -
cy: - Dim -

en: Preview comment
cy: Rhagolwg o'r sylw

en: Node
cy: Nod

en: Comment
cy: Sylw

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Add new comment
cy: Ychwanegu sylw newydd
