Node changes (7.x-1.0-rc4) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Status
pt: Estado

en: new
pt: novo

en: File
pt: Ficheiro

en: Size
pt: Tamanho

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: hidden
pt: escondido

en: Preview comment
pt: Visualização do comentário

en: Node
pt: Nó

en: Comment
pt: Comentar

en: Comment ID
pt: ID do comentário

en: Authored by
pt: Criado por

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Node title
pt: Título do nó

en: New
pt: Novo
