Node changes (7.x-1.0-rc5) - en to ast translation catalogue (11 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: new
ast: nuevu

en: File
ast: Ficheru

en: Size
ast: Tamañu

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Preview comment
ast: Entever el comentariu

en: Node
ast: Noyu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Comment ID
ast: ID del comentariu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Add new comment
ast: Amestar comentariu nuevu
