Node changes (7.x-1.0-rc5) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: new
fa: جدید

en: File
fa: فایل

en: Size
fa: اندازه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: hidden
fa: مخفی

en: Preview comment
fa: پیش‌نمایش نظر

en: Node
fa: محتوا

en: Comment
fa: نظر

en: Comment ID
fa: هویت نظر

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Node title
fa: عنوان گره
