Node changes (7.x-1.0-rc5) - en to sl translation catalogue (9 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: new
sl: novo

en: File
sl: Datoteka

en: Size
sl: Velikost

en: Preview comment
sl: Predogled komentarja

en: Node
sl: Vozlišče

en: Comment
sl: Komentar

en: Authored by
sl: Avtor

en: Add new comment
sl: Dodaj nov komentar
