Node changes (7.x-1.0-rc3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: new
hi: नवीन

en: File
hi: फ़ाइल

en: Size
hi: आकार

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: Preview comment
hi: कमेन्ट का पूर्व दर्शन

en: Node
hi: नोड

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Comment ID
hi: टिप्पणी आईडी

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Node title
hi: नोड शीर्षक

en: New
hi: नया
