Node form columns (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Weight
fr: Poids

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Region
fr: Région

en: Footer
fr: Pied de page

en: Right
fr: Droit

en: Form
fr: Formulaire

en: Hide
fr: Masquer

en: Form goes here.
fr: Le formualire va ici.

en: Vertical tabs
fr: Onglets verticaux

en: Main column
fr: Colonne principale

en: Manage form
fr: Gérer le formulaire

en: Biblio compatability
fr: Compatibilité avec le module Biblio

en: Adds support for biblio fields
fr: Ajoute la prise en charge des champs du module Biblio

en: CAPTCHA compatability
fr: Compatibilité avec le module CAPTCHA

en: Adds support for CAPTCHA in node forms
fr: Ajoute la prise en charge de CAPTCHA dans les formulaires de nœuds

en: Separates the node forms into two columns and a footer.
fr: Sépare les formulaires de nœuds en deux colonnes et un pied de page.

en: No fields in this region
fr: Aucun champ dans cette région

en: Nodeformcols form
fr: Formulaire Nodeformcols

en: Affected forms
fr: Formulaires affectés

en: No forms are using customized nodeformcols settings.
fr: Aucun formulaire n'utilise les paramétrages personnalisés nodeformcols
