Node form columns (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Weight
de: Gewichtung

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Options
de: Optionen

en: Footer
de: Fußzeile

en: Right
de: Rechts

en: Form
de: Formular

en: Hide
de: Ausblenden

en: Form goes here.
de: Formular wird hier angezeigt.

en: Vertical tabs
de: Vertikale Reiter

en: Select a form variant
de: Formularvariante auswählen

en: Show collapsed
de: Zusammengeklappt darstellen

en: Main column
de: Hauptspalte

en: Manage form
de: Formular verwalten

en: Biblio compatability
de: Biblio-Kompatibilität

en: Adds support for biblio fields
de: Ergänzt Unterstützung für Biblio Felder

en: Node form columns
de: Node Form Spalten

en: CAPTCHA compatability
de: CAPTCHA Kompatibilität

en: Adds support for CAPTCHA in node forms
de: Ergänzt CAPTCHA Unterstützung in Node Formularen

en: Separates the node forms into two columns and a footer.
de: Trennt die Beitragsformulare in zwei Spalten und eine Fußzeile.

en: No fields in this region
de: Keine Felder in diesem Bereich

en: Nodeformcols form
de: Nodeformcols-Formular

en: A complete nodeformcols node form.
de: Ein vollständiges nodeformcols Node Formular.

en: Nodeformcols node form
de: Nodeformcols Node Formular

en: Affected forms
de: Betroffene Formulare

en: No forms are using customized nodeformcols settings.
de: Kein Formular verwendet angepasste nodeformcols Einstellungen.
