Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Path
cy: Llwybr

en: Menu
cy: Dewislen

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Comment settings
cy: Gosodiadau sylw

en: Revision information
cy: Gwybodaeth diwygiad
