Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Author
de: Autor

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Administration
de: Verwaltung

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Path
de: Pfad

en: Menu
de: Menü

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Node title
de: Beitragtitel

en: Publishing options
de: Veröffentlichungseinstellungen

en: Not published
de: Nicht veröffentlicht

en: Comment settings
de: Einstellungen für Kommentare

en: Revision information
de: Revisionsinformation

en: Show the node title
de: Beitragstitel anzeigen

en: Author name
de: Name des Autors

en: Hide the node title
de: Den Beitragstitel ausblenden

en: Revision log message
de: Protokollnachricht der Revision

en: Cancel button
de: Abbrechen-Button

en: Comment form settings
de: Einstellungen des Kommentar-Formulars
