Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Node title
hi: नोड शीर्षक

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Comment settings
hi: कमेन्ट की स्थापनायें

en: Revision information
hi: संशोधन जानकारी

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश
