Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Path
id: Jalur

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Node title
id: Judul node

en: Publishing options
id: Opsi penerbitan

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Comment settings
id: Pengaturan komentar

en: Revision information
id: Informasi revisi

en: Author name
id: Nama penulis

en: Revision log message
id: Catatan revisi
