Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Path
it: Percorso

en: Published
it: Pubblicato

en: Authored by
it: Creato da

en: Authored on
it: Creato il

en: Node title
it: Titolo nodo

en: Publishing options
it: Opzioni di pubblicazione

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Comment settings
it: Impostazioni dei commenti

en: Revision information
it: Informazione sulla revisione

en: Author name
it: Nome dell'autore

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log
