Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Path
ja: パス

en: Menu
ja: メニュー

en: Published
ja: 掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: Publishing options
ja: 掲載オプション

en: Not published
ja: 非掲載

en: Comment settings
ja: コメントの設定

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: Author name
ja: 投稿者名

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ
