Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to ne translation catalogue (15 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Author
ne: लेखक

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Administration
ne: प्रशासनिक

en: This action cannot be undone.
ne: यो कार्यलाई पूर्वस्थितिमा फर्काउन सकिँदैन

en: Path
ne: मार्ग

en: Menu
ne: मेनु

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Authored by
ne: लेखक

en: Authored on
ne: लेखिएको समय

en: Not published
ne: अप्रकाशित

en: Comment settings
ne: कमेन्टको सेटिंग
