Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Submit
oc: Sometre

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Path
oc: Camin

en: Menu
oc: Menú

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Node title
oc: Títol del nosèl

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision
