Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Path
pt: Caminho

en: Published
pt: Publicado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Authored on
pt: Criado em

en: Node title
pt: Título do nó

en: Publishing options
pt: Opções de publicação

en: Not published
pt: Não publicado

en: Comment settings
pt: Definições dos comentários

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Author name
pt: Nome do autor

en: Revision log message
pt: Mensagem de registo da revisão
