Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Submit
ro: Trimite

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Node title
ro: Titlu nod

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Comment settings
ro: Opţiuni comentarii

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: Author name
ro: Nume autor

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire
