Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Menu
th: เมนู

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Publishing options
th: ตั้งค่าการตีพิมพ์

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Comment settings
th: ตั้งค่าความคิดเห็น

en: Revision information
th: ข้อมูลรุ่น

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Revision log message
th: การแก้ไขการบันทึกข้อความ
