Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to vi translation catalogue (19 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Administration
vi: Quản lý

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Published
vi: Đã công bố

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Node title
vi: Tiêu đề node

en: Publishing options
vi: Tùy chọn xuất bản

en: Not published
vi: Chưa công bố

en: Comment settings
vi: Cài đặt bài bình luận

en: Revision information
vi: Thông tin bản duyệt

en: Author name
vi: Tên tác giả

en: Revision log message
vi: Nhật ký tin nhắn phiên bản
