Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Menu
bn: মেনু

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Comment settings
bn: মন্তব্যের সেটিংস
