Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to el translation catalogue (20 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Submit
el: Υποβολή

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Path
el: Διαδρομή

en: Menu
el: Μενού

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Automatic Nodetitles
el: Αυτόματοι Τίτλοι

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων
