Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Path
fr: Chemin

en: Published
fr: Publié

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Node title
fr: Titre du nœud

en: Publishing options
fr: Options de publication

en: Not published
fr: Non publié

en: Comment settings
fr: Paramètres des commentaires

en: Revision information
fr: Informations sur les versions

en: Show the node title
fr: Afficher le titre du nœud

en: Author name
fr: Nom de l'auteur

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Comment form settings
fr: Paramètres du formulaire de commentaire
