Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Path
mr: रस्ता

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Comment settings
mr: प्रतिक्रिया संरचना
