Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Submit
fa: ثبت

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Path
fa: مسیر

en: Menu
fa: قائم

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Node title
fa: عنوان گره

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Comment settings
fa: تنظیمات نظر

en: Revision information
fa: اطلاعات تنقیح

en: Author name
fa: نام مؤلف

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش تنقیح
