Node and Comments Form Settings (7.x-3.0) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Path
tr: Yol

en: Menu
tr: Menü

en: Published
tr: Yayında

en: Authored by
tr: Yazan

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: Author name
tr: Yazar adı

en: Automatic Nodetitles
tr: Otomatik Düğüm Başlıkları (Automatic Nodetitles)

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Comment form settings
tr: Yorum formu ayarları
