Node Gift (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Error
hi: त्रुटि

en: Node
hi: नोड

en: Sender
hi: प्रेषक

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Send
hi: भेजें

en: Operation
hi: काम
